HISTORIE FIRMY

Firma P-EMTECH s. r. o. byla založena v říjnu roku 2000 jediným vlastníkem, který ji vlastní až do současnosti.

Zhruba do roku 2004 byla většinovým předmětem činnosti výroba a prodej datových kabelů pro připojení mobilních telefonů k počítači plus vývoj software pro správu telefonních seznamů a SMS (využívající tyto kabely) jménem All Phones Data Suite.

Za využití knihoven pro komunikaci s mnoha desítkami typů mobilních telefonů byl vyvinut program SMS server pro automatizované zpracování příchozích i odchozích SMS. Zhruba v roce 2005 byl dokončen vývoj SMS serveru verze 2.0, který nabízí především možnost současné komunikace s prakticky neomezeným počtem telefonů/modulů. Tato důležitá vlastnost dovoluje škálovat zatížitelnost a také cenově optimalizovat odchozí provoz. Dále tento server nabízí velmi snadnou rozšiřitelnost tím, že umožňuje vytvořit (i svépomocí) jednoduché pluginy zpracovávající SMS na vyšší úrovni (např. předáváním informací do databází).

Zhruba po roce 2005, s postupným rozšiřováním USB a Bluetooth rozhraní do všech mobilních telefonů, se činnost firmy zaměřuje především na vývoj software na zakázku, a to jak v souvislosti s SMS serverem, tak třeba v oblasti programování PLC.

Dále je pak firmám i jednotlivcům nabízena správa IT (hardware, software i sítě) včetně možnosti sestavení a oživení počítačových sestav na míru a možnosti pozáručních oprav a hardwarových upgradů stolních počítačů i notebooků.

Firma si vždy zakládala a zakládá na maximální důvěře mezi ní a zákazníkem tak, aby se zákazníci vraceli rádi a opakovaně.